:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Ben defans yapmam"

YazarMesaj
champion

champion

"Ben defans yapmam" Empty
MesajKonu: "Ben defans yapmam"   "Ben defans yapmam" Icon_minitimeCuma Tem. 13, 2007 6:55 am

Beşiktaş'ın Arjantinli futbolcusu Matias Delgado Avusturya kampının altıncı gününde basın mensuplarının karşısına çıkarak kendisi ve takımı hakkında merak edilen sorulara cevap verdi. İki gün önce Avusturya üçüncü lig takımlarından FC Hall Trol ile oynanan hazırlık maçında attığı iki gol ve gösterdiği performansla beğeni toplayan Delgado, sezon hazırlıklarının iyi gittiğini ve Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar hazır olacaklarına inandığını söyledi.

Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Delgado, "Şu anda ilk hedefimiz Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar hazır olmak. İlk oynadığımız hazırlık maçı çok önemli değildi. Ama sezona gol atarak başladığım için mutluyum. Yüzde yüz performans sergilemek için elimden geleni yapıyorum. Sezonun ilk resmi maçından itibarende amaçladığım seviyeye çıkacağıma inanıyorum" dedi. Matias Delgado, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın yeni oyun sistemi ve Ricardinho ile yanyana oynayıp oynamaması ile ilgili ise şu açıklamayı
yaptı:

"Bu sezon 4-4-2 oynayacağız. Ben ilk hazırlık maçında orta sahadaki dörtlünün ortasında oynadım. Ama benim asıl yerim forvet arkasıdır. Çünkü defansif olarak takıma çok fazla katkı sağlayamam. Bizim takımda o görevi yapacak Koray, Serdar, Fahri ve Cisse gibi oyuncular var. Ben forvet arkasında oynadığım zaman takımım için daha faydalı olduğumu inanıyorum. Ricardinho ile de yanyana oynamak isterim ama bu teknik direktörümüzün tercihi olacaktır."

Arjantinli futbolcu geçen sezon 5 milyon Euro karşılığında transfer olduğu Beşiktaş'a katkısının ne kadar olduğu şeklindeki bir soruya, "10 numara oynayan bir oyuncu transfer edip, onu 8 numarada oynatırsanız verim alamazsınız" diye yanıt verdi. Delgado sözlerine şöyle devam etti: "Dünyadaki her takım sezon başında transferler yapar. Bu oyuncuya belli bir yatırım yaparlar. Ancak 10 numarada oynatacağınız bir futbolcuyu alıp, 8 numarada oynatırsanız istenilen verimi alamazsınız. Geçen ilk yarıda sakatlıklar yaşamıştım.

İkinci yarıda ise yüzde yüz kapasite ile oynayacağım yerde oynamadı. Ama bu sezon böyle durumlar yaşayacağıma inanmıyorum. Benim için çok iyi bir sezon olacak." Delgado son yıllarda Türkiye'ye transfer olan Güney Amerikalı futbolcu sayısandaki artışı ve Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye transferini şu cümlelerle değerlendirdi: "Bir oyuncu bir ülkeye gidip orada mutlu oluyorsa gerisi geliyor. Eğer gittiğiniz ülkede ve hayatınızda sorun yaşamıyorsanız arkanızdan bir çok isim sizi takıp ediyor. Roberto Carlos'ta bu şekilde geldi. Bu sezon zevkli bir lig olacak. Ama biz hepsini yenip şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız."

Matias Delgado Türkiye'ye adaptasyon sürecini tamamen tamamladığı ve önümüzdeki sene bu konu ile ilgili bir sıkıntı çekmeyeceğini vurgulayarak, "Bu sezon yüzde yüz performans ile oynayacağım" diye konuştu. Arjantinli oyuncu son olarak uçağa binme fobisi olduğu yönünde çıkan haberlerin sorulması üzerine gülürek, "Ben uçaktan korkan bir insan olsam, 13 saat süresince nasıl Arjantin'e uçakla gidiyorum" şeklinde konuştu.

13.07.2007

Kaynak : DHA
https://cadde.forum.st/

"Ben defans yapmam"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-