:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Semih beklemekten bıktı

YazarMesaj
champion

champion

Semih beklemekten bıktı Empty
MesajKonu: Semih beklemekten bıktı   Semih beklemekten bıktı Icon_minitimeCuma Tem. 13, 2007 6:56 am

Fenerbahçe'nin alt yapısında yetişen ve 6 yıldır A takım kadrosunda bulunan Semih Şentürk, Avusturya kampında düzenlediği basın toplantısında "Artık direkt olarak oynamak istiyorum" dedi.

9 yıldır Sarı-Lacivertli camiada olduğunu ve son 6 yıldır A takım forması giydiğini hatırlatan Semih önce kampı değerlendirerek şöyle konuştu: "Atmosfer ve hava çok iyi. Kaldığımız otel gayet güzel. Çalışmalarımız yoğun geçiyor. Hazırlık maçlarında kendimizi daha iyi göreceğiz. Baba olmak güzel bir duygu. Genç yaşıma rağmen baba olduğum için çok mutluyum. Bu durumu beni istekli ve olumlu yaptı. Bakış açım değişti. Üç kişilik bir aile olduk" dedi.

Bu sezon farklı bir Semih göstermek istediğini de anlatan golcü futbolcu, "Benden çok şey bekleniyor. Sözleşmem de bitiyor. Uzun yıllar hizmet vermek istiyorum ama bu yıl benim için çok önemli. Şans bulursam elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu yıl değişik bir Semih olmak istiyorum. Direkt oynamak istiyorum. Fenerbahçe'deki 9. sezonum ama hiç direkt oynama şansım olmadı. Hep sonradan oyuna girdim. Her sene Fenerbahçe'ye forvet geliyor.

Hooijdonk, Andersson, Anelka, Kezman gibi önemli forvetlerle oynayıp çok şey öğrendim. Bu sezon daha özverili çalışıyorum. En az 20-25 maç oynamak istiyorum direkt olarak. Direkt oynarsam dört beş maç sonra kendimi bulurum. Benim maç tecrübem eksik. 25 maç oynasam ilk hedefim 15 gol atmak olacak. Direkt 90 dakika 25 maç oynasam en az 15 -20 gol atarım, bu konuda kendime güveniyorum. Gitmek gibi bir düşüncem yok.

Burada oynamak istiyorum. Baktım ki oynayamıyorum, hocam ile konuşurum. Ama bu olasılığı hiç düşünmüyorum. Ayrılmayı hiç düşünmedim Fenerbahçe'den. Adım yabancı olsaydı samimi söylüyorum daha fazla şans bulurdum. Ben çalışmamı yapıyorum, mücadelemi veriyorum. Transfer olmadığım için bana yan gözle bakıldığını hissettim daha önceleri. 6-7 sezonda çok az oynadım. Buna rağmen 25-30 gol atmışım. Bu başarı bence. Kızımın bana uğur getireceğine inanıyorum" diyerek iddialı konuştu.

Geçici kaptanlık bile olsa bunun gururunu yaşadığını dile getiren Semih, "Benim için büyük onur. Bana takımda büyüklerimin bile saygı göstermesi çok gurur verici. Alex kaptan olabilir. Aurelio olabilir. Carlos da olabilir ama yeni olduğu için kimseyi tanımıyor. İlk başta Alex'in kaptan olmasından yanayım. Alex benim için özel bir oyuncu. Her fırsatta benimle ilgilenen konuşan, iyiyi kötüyü söyleyen büyük bir oyuncu. Üç sezonda önemli sayıda gol atmış şampiyonlukların büyük payına sahip bir özel oyuncu Alex" dedi.

Tuncay konusuna da değinen Semih Şentürk, "O takımın dinamosuydu, takımı ateşleyen bir oyuncuydu. Onun eksikliğini yaşayacağız. Ama onun yerine gelen yeni transferler de kaliteli. Yine de onun eksikliğini hissedebiliriz" şeklinde konuştu.

"Ah keşke ben oynasam, yeni transfer gelmese dediğim çok oldu" diye itirafta da bulunan golcü oyuncu şimdi Zico ile ilişkilerinin iyi olduğunu ve takımda kendisine sürekli bir yer bulmak istediğini ifade etti.

Şampiyonlar Ligi'ndeki ön eleme maçı için karşılarına Dinamo Kiev'in çıkacağını tahmin ettiğini de belirten Sarı-Lacivertli futbolcu, "Herkes Avrupa'da başarılı olmak ister. Son iki sezondur daha iyi sonuçlar alıyoruz. Elemeyi geçip gruba kalmak istiyoruz. İnanıyorum ki elemeyi geçersek, ikinci tura da çıkarız. Benim içime Dinamo Kiev rakip olacakmış gibi geliyor. Onlarla geçen yıldan kalan bir hesabımız da var. Bu duygu intikam değil... Rakipleri görünce ilk güzüme onlar çarptı" diyerek sözlerini tamamladı.

TAKIM İZİNDE , APPİAH, TÜMER, KERİM VE İLHAN PARLAK ÇALIŞTI

Öte yandan takımın yorulmasını göz önünde bulunduran Teknik Direktör Zico bu sabahki antrenmanı iptal edip takıma izin verirken, antrenman eksiği bulunan Appiah, Tümer, Kerim ve İlhan Parlak sabah bir çalışma yaptılar. Zico ise sabahları yaptığı koşulara devam etti...

13.07.2007

Kaynak : Akşam
https://cadde.forum.st/

Semih beklemekten bıktı
1 sayfadaki 1 sayfası