:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BakiŞlarimiza Dİkkat...!

YazarMesaj
ChaoS

BakiŞlarimiza Dİkkat...! Empty
MesajKonu: BakiŞlarimiza Dİkkat...!   BakiŞlarimiza Dİkkat...! Icon_minitimeC.tesi Tem. 14, 2007 7:18 am

Hz. Ömer (r.a) zamanında bir genç vardır! Ve bu genç her namaza iştirak eder, ve Rasul'ün benden sonra peygamber gelseydi O olurdu dediği Hz. Ömer'in Allah'ın (c.c) kudretiyle cemaat içinde gözüne aşina our ve dikkatini çeker.

Bu gence her gün camıye gidip gelişinde bir kadın musallat olur ve türlü oyunlarla ve hilelerle onu elde etmeye çalışır ve onu yolundan etmek ister! Bir sabır, iki sabır derken günlerden birgün bu gencin giderken kadının yine yeni bir oyunu sonucu ayakları yavaşlar ve konuşacak olur! İşte o anda ezelin ve ebedin sahibi yüce mevla bu gencin diline bir ayet dolar ki anlamını ben tam blemiyorum ama bazı talihsiz insanların önce takvada yükselişini ve sonraki hazin sonunu açıklayan bir ayet! İşte Rabbinin cehennemden kurtarmak için onun eteğinden kolundan tutması sonucu öyle bir günah işleme korkusu sarar ki o genç orada düşer ve ölür......

Yukarıda hatrımda kaldığı haliyle bir bölümünü anlattığım hadiseden maksadım günümüz gençliğinin (pek tabiki bunun içine ben de giriyorum) en zayıf noktası buna benzeyen ihtiras ve şehvet tuzaklarına, şeytanın tuzağına düşmesidir! Öyle bir zamandayız ki büzüklerimizce en çok evliyanın yetişeceği iki dönemden biri olarak gördüğü dönemdir! Birincisi Asr-ı saadet ve ikincisi ise günah adına hemen herşeyin kolayca işlendiği bir çagda sünnete, kitabına, bakışına sözüne ve tabki namazına dikkat edip çok kısa sürede, daha doğrusu eski zamanlara göre kısa sayılabilecek bir zaman diliminde yüksek mevkilere çıkabileceği bir dönem!

Allah rızası için önce kendime söylediğimi belirterek diyorum ki:
Cehennemin etrafında zevkin sefanın şehvet ve arzuların bulunduğunu hatrınıza getirin ve gözlerinizi Haramdan koruyun! Bu konuda herşeyin çok daha kolay olduğu bir ortamda yaşayan biri olarak kendim için ve bütün kardeşlerimiz için duanızı istiyorum!

BakiŞlarimiza Dİkkat...!
1 sayfadaki 1 sayfası