:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Alpay Hakan'ı bekliyor!

YazarMesaj
champion

champion

Alpay Hakan'ı bekliyor! Empty
MesajKonu: Alpay Hakan'ı bekliyor!   Alpay Hakan'ı bekliyor! Icon_minitimeÇarş. Tem. 11, 2007 7:20 am

Almanya İkinci Futbol Ligi ekiplerinden 1. FC Köln'de forma giyen milli futbolcu Alpay Özalan, futbolu bıraktıktan sonra Hakan Şükür ile birlikte teknik ekip oluşturarak bir futbol takımı çalıştırmak istediklerini söyledi.

Köln'deki evinde eşi Cansel ile AA muhabirine açıklamalarda bulunan Alpay, futbolculuk döneminden sonra Hakan Şükür'le planladıkları teknik ekip konusunu Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile de görüşerek kendisinden fikir almak istediklerini belirtti.

Alpay, bugüne kadar futbola Hakan ile birlikte oyuncu olarak hizmet verdiklerini ve halen devam ettiklerini kaydederek, şunları söyledi:

''Hakan ile beş altı yıl önce bu konuyu konuştuk ve anlaştık. Az önce kendisiyle İsviçre'den telefonlaştık. Bu konuyu yine konuştuk. Futbolu bırakma kararı aldıktan sonra birlikte bir takım çalıştırmak istiyoruz. Hakan da ben de çalışmayı ve özellikle futbolu çok seviyoruz. İkimizin de Avrupa deneyimi çok fazla. Milli takımda olsun, kulüp takımlarında olsun genç futbolculara iyi örnek olmaya çalışıyoruz.''

Hakan Şükür'ün bazen çok fazla eleştirildiğini kaydeden Alpay, bu eleştirileri yapanların Hakan'ın yaptıklarının yarısı kadar bile Türk futboluna hizmet edemeyeceklerini savundu.

''TÜRKİYE'YE ARTIK FUTBOLCU OLARAK DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM''

Milli futbolcu, Alpay olarak bir İngiltere, İtalya ya da Almanya'da futbol hayatına başlamış olması halinde bugün çok farklı yerlerde daha büyük bir isim olacağını düşündüğünü ifade etti. Alpay, ''Türkiye'ye artık futbolcu olarak dönmeyi düşünmüyorum. Bir gün dönersem bu teknik adam olarak olacak'' dedi.

Türkiye'de son dönemde yapılan transferleri de değerlendiren Alpay, ''Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, Türkiye için şu anki en iyi transfer. Kendisiyle iki yıl çalışma fırsatım oldu. Kendisinden çok faydalandım. Roberto Carlos da çok önemli bir futbolcu. İyi bir transfer. Fenerbahçe'yi kutluyorum'' diye konuştu.

''MİLLİ TAKIM İÇİN GÖREVE HER ZAMAN HAZIRIM''

Başarılı futbolcu, bugüne kadar 98 kez milli olduğunu belirterek, ''Her milli takıma çağrıldığımda sanki ilk kez gidiyormuşum gibi heyecanlanıyorum. Cezalı olduğumda çok üzüldüm. Çok şükür bitti. Artık daha tecrübeliyim. Daha genç yaşta böyle bir ceza alsaydım dayanabilir miydim bunu bilmiyorum. Göreve her zaman hazırım. Sonuçta Fatih hoca formda olan her futbolcuya güvenir ve forma şansı verir. Ben de formda olduğum sürece her zaman adayım'' dedi.

''HATALARIMDAN GENÇ ARKADAŞLAR DERS ÇIKARIYORLAR''

Avrupa'ya ilk transfer olan futbolcular arasında bulunduğunu dile getiren Alpay Özalan, ''İngiltere'ye ilk giden Türk futbolcu benim. İngiltere en rahat çalıştığım ülke. Biz Avrupa'ya çıktığımızda pek bilgimiz yoktu. Avrupa liginde oynamak zor ancak Avrupa'da yaşamak kolay. Antrenman sistemleri çok iyi. Biz zaman zaman hatalar yaptık. Biz, bizden sonra gelenlere örnek oluyoruz. Şimdi Tuncay, Emre, Nihat daha rahatlar. Çünkü onlar bizim yaptığımız hataları yapmayacaklardır. Onlar bizim yaptığımız hatalardan ders çıkaracaklardır'' diye konuştu.

Türk Milli takımının ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonasında aldığı fair play ödülüne de değinen Alpay, şunları söyledi:

''O zaman yaptığımı hata olarak kabul ediyorum. Ancak o güne gelene kadar ne biz Avrupa Şampiyonasına katılmışız ne böyle bir şey görmüşüz. Şimdi ben orada bir hata yaptım ve tüm Türkiye'deki defans oyuncuları benim yaptığım hatayı örnek alarak tekrarlamıyorlar. Eğer benden önce böyle bir örnek yaşanmış olsaydı ben de aynı hatayı orada yapmamış olacaktım. Hatalarımdan genç arkadaşlar ders çıkarıyorlar.''

Alpay Özalan, geçen hafta sol ayak bileğindeki kırık nedeniyle ameliyat olduğunu hatırlatarak, ''Şu anda takım Bitburg'ta kampta bulunuyor. Tabii ki arkadaşlarımla olamadığım için üzgünüm. Ben de burada doktor Scaheferhoff kontrolünde antrenmanlara başladım. Ancak Avusturya'daki kampa katılacağımı hocam Daum'a da bildirdim. Kendisi de bunu sevinçle karşıladı'' dedi.

Alpay, 2001 yılında kıkırdaklarından ameliyat olduğunu ve altı ay sahalardan uzak kaldığını da belirterek, o dönemde Münih'te 6 ay boyunca tedavi olduğunu ve kendisine masör Uğur Durul ile Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un çok büyük destek verdiğini anlattı.

''GUİDO BUCHWALD'IN YERİ BENDE AYRIDIR''

Milli futbolcu, ligin ikinci haftasında Alemania Aachen ile karşılaşacak olmalarının kendisi için daha başka bir anlamı olduğuna da işaret ederek, ''Çünkü Aachen hocası Buchwald ile Japonya'da birlikte çalıştık ve şampiyon olduk. Kendisi geleceği olan bir hoca. Buchwald ile Japonya'da birlikte çalışırken bir hafta Cuma namazına gitmek istedim ve kendisinden yarım saat izin istedim.

Ancak o bana, 'Tüm gün izinlisin, git ve bizim için de dua et' dedi. Bu beni çok etkilemişti. Bizim dinimizden olmayan birinin bana yaptığı bu davranış hala aklımdan çıkmaz. Diğer dini inanca olanlar sanki bizden daha fazla bizim dinimize sahip çıkıyorlar. Guido Buchwald hocanın yeri bende ayrıdır'' diye konuştu. Alpay, bu sezon FC Köln'ü Bundesliga'ya çıkartarak taraftarı sevindirmek istediklerini de kaydetti.

''CANSEL BANA HEP DESTEK OLDU''

Köln taraftarının en sevdikleri oyunculardan olan Alpay, yaklaşık 9 yıldır yurtdışında yaşadığını ifade ederek, şunları söyledi:

''8-9 yıldır yurtdışındayız. Eşim Cansel bana bu konuda çok destek oldu. Hiçbir zaman şikayet etmedi. İyi günde olduğu kadar kötü günümüzde hep beraber olayların üstesinden geldik. Kızım Öykü, anaokulundan sonra ilkokul birinci sınıfa başlayacak. Oğlum Alpay ise altıncı sınıfa başlayacak. İkisi de çok başarılı öğrenciler. İngilizce ve Almancayı iyi konuşmaya başladılar. Yurtdışında ulaşmak istediğim amacıma ulaştım. Artık bundan sonra futbolu bir gün bırakınca teknik direktör olarak yine futbola hizmet edeceğim.''

Alpay'ın eşi Cansel ise Türkiye'yi zaman zaman özlediklerini ifade ederek, ''Ancak ailelerimiz de zaman zaman yanımıza geliyor. Biz de tatillerde Türkiye'ye gidiyoruz. Özlemimiz biraz azalıyor. Yakında bir arkadaşımla birlikte internet üzerinden tekstil satış işlemlerine başlayacağım. Şu anda hazırlıklarıyla uğraşıyorum'' dedi.

Cansel, Alpay ile yenilgi sonrası sinirli olduğu için bir süre konuşmamaya özen gösterdiğini de söyledi.

Kaynak: Cüneyt KARADAĞ / AA

09.07.2007

Kaynak : AA
https://cadde.forum.st/

Alpay Hakan'ı bekliyor!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Drogba teklif bekliyor