:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Yanlış zamanda yanlış yerdeydim"

YazarMesaj
champion

champion

"Yanlış zamanda yanlış yerdeydim" Empty
MesajKonu: "Yanlış zamanda yanlış yerdeydim"   "Yanlış zamanda yanlış yerdeydim" Icon_minitimeC.tesi Tem. 14, 2007 9:29 am

Beşiktaş'ın Sporting Lizbon'dan transfer ettiği Rodrigo Tello, Copa America maçları dolayısıyla, Siyah Beyazlı ekibin Avusturya kampına dün akşam saatlerinde katıldı. Şilili futbolcu bu sabah yapılan antrenmanda ilk kez Beşiktaş ile birlikte antrenmana çıktı. Yapılan çalışmanın ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Tello, Beşiktaş'a transferinden, Copa Amerika'da yaşadığı olaylara kadar bir çok konuda soruları cevapladı.

"BEŞİKTAŞ GİBİ BÜYÜK BİR TAKIMIN TEKLİFİNİ GERİ ÇEVİRMEK İSTEMEDİM"

"ARTIK SPORTİNG LİZBON'DAN AYRILMA ZAMANIM GELMİŞTİ"

Tello Beşiktaş'taki hedefinin şampiyonluk olduğunu söyleyerek başladığı basın toplantısını, Sporting Lizbon'da geçirdiği 6 yıldan sonra değişiklik yapmak istediğini söyleyerek devam etti.

"Beşiktaş her zaman şampiyonluğu hedefleyen büyük bir takım. Be sezonki hedefimizde yine şampiyon olmak olacak. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'nde de gittiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Sporting Lizbon'da nasıl oynadıysam burada da öyle oynayacağım. Ben Portekiz'de 6.5 yıl forma giydim. Bu durumda hem benim hem de ailem için bir değişiklik yapmanın zamanın geldiğini düşündüm. Ben isteseydim 4 yıl daha orada oynayabilirdim. Kararım kolay olmadı, ama kararımdan çok memnunum"

"YANLIŞ ZAMANDA YANLIŞ İNSANIN YANINDAN OLDUĞUM İÇİN 20 MAÇ CEZA ALDIM"

"BANA VERİLEN CEZA TAMAMEN HAKSIZ. İTİRAZ EDİP TEKRAR MİLLİ TAKIMDA OYNAMAK İSTİYORUM"

Şilili futbolcu Copa Amerika'da Meksika maçının ardından çıkan olayları "yanlış zamanda yanlış adamla beraberdim" diyerek aldığı 20 maçlık cezanın haksızlık olduğunu söyledi.

"Yaşadığım talihsiz olay Meksika maçının hemen sonrasında oldu. O gün biz çeyrek finale yükselmişti. Teknik direktörümüzde bize sabah 4'e kadar izin vermişti. Takım arkadaşlarımız ile beraber geç saatlere kadar eğlendik. Yaşana olay sabah kahvaltısında oldu. Şimdi adını veremeyeceğim takım arkadaşım alkolü çok kaçırdığı için kahvaltı masasında gereksiz hareketler yaptı. Masadaki yiyecekleri bizlere attı ve sonra olay büyüdü. Ama benim tek suçum yanlış zamanda yanlış yerde olmamdı. Benim gibi bir kaç arkadaşımda olayların ardından 20 maç ceza aldı. Ama bize hiç bir şey sorulmadı. Olayın hemen arkasından yirmi maç ceza aldığımızı söylediler. Bu tamamen haksız bir ceza . Ban her türlü hukuksal hakkımı kullanacağım. Beni Türkiye'de insanların yanlış tanımasını istemem. Yaşadığım olayda Beşiktaş'ta ortaya koyacağım performansı etkilemez. Ben profesyonel bir oyuncuyum"

Tello aldığı cezanın ardından Beşiktaş Futbol Şube sorumlusu Celal Kolot'un "Bizim için daha iyi oydu. Beşiktaş'ta daha fazla oynayacak" sözlerini ise şu cümlelerle değerlendirdi.

"Kolot'un düşüncelerini saygı duyuyorum. Ama ben her zaman milli takımda forma giymek isterim. Tabi ki Beşiktaş içinde elimden geleni yapacağım ama milli takımda ne zaman görev alırsam gitmek isterim. Önümüzde Dünyü Kupası elemeleri var. O maçlara kadar cezamın düşürülmesini ve milli takımda formamı geri verilmesi istiyorum"

"YORGUNUM AMA BU DURUMU ÇABUK ATLATACAĞIM"

Şilili oyuncu Beşiktaş'a transfer olmadan önce Portekiz Ligi'nin bitişi ve Cupa Amerikada forma giymesinin ardından yorgun olup olmadığı ise şöyle açıkladı.

"Ben Sporting Lizbon'da oynadığım son maçın ardından hemen İstanbul'a geldim. Orada oynadığım son maçta hafif bir sakatlığım vardı. İstanbul'da Beşiktaş'tan anlaştıktan sonra ülkeme dönüp 10 gün boyuncu tedavi oldum. Sonra milli takım kampanı gittim. Cupa Amerika'dan sonra Avustur'ya geldim. Hem ülke değişikliği, hem de fiziki yorgunlukm var. Ama bu yorgunluğun üstesinden gelebirim. Ayrıca futbol hayatım boyurca ilk kez böyle bir tempo yaşadım. Ben bu yorgunluğmu fiziki olarak çalışarak ve ban averilin programlara uyarak üstümden atacağım."

Rodrigo Tello, Sporting Lizbon'dan transfer olduktan sonra, Portekiz basınında kendisi hakkında çıkan habarlerin biraz abartıldığını vurgulayarak, kendisinin de Sporting Lizbon'a haber vermeden İstanbul'a gelmesinin yanlış olarak algılanabileceğini söyledi.

"Benim Sporting Lizbon'da anlaşmam bittikten sonra bir çok kulüpten resmi olmayan teklifler geliyordu. Ama ilk ciddi teklifi Beşiktaş yaptı. Bende bu teklifi değerlendirerek, Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu anladım ve İstanbul'a gelme kararı aldım. Belki İstanbul'a gelirken onlarla görüşmediğm için kırılmış olabilirler. Benim kontratım bitmişti,. Ben onların gözünde çok değerli olsaydım 6,5 yıl formasını giydiğim takım bana son güne kadar mukavele teklifi yapardı. Böyle bir teklif yapmadılar."

"İYİ PAS VERİRİM, İYİ ORTA ATARIM, TAKIMIN TAKTİĞİNE KATKI SAĞLARIM VE SON VURUŞLARIM İYİDİR"

Tello oyun stili ve özellikleri hakkında sorulan bir soruya şu cevabı verdi.

"Ben son üç yıldır savunma dörtlüsünün solunda oynuyorum. Ama ondan önce orta sahadaki dörtlünün solunda oynuyordum. Sporting'deki taktak gereği son üç yıl savunma oyndı. Bu dönemde defans yapma alışkanlığıda kazandım. Ayrıca takıma taktit olearak çok katkıda bulunurum. İyi paslar verip, iyi ortalar yaparım. Son vuruşlarım iyidir. Ama bunlar benim söylememle olmaz. Sahada çıkıp bu özelliklerimi göstermeye çalışacağım."

"KİMSE BANA BEŞİKTAŞ'TA YERİN HAZIR DEMEDİ. RİCARDİNHO VE İBRAHİM ÜZÜLMEZ İLE FORMA İÇİN REKABETE GİRECEĞİZ"

Şilili oyuncu son olarak bir basın mensubunun sorusu üzerini futbolda idolünün Marado'na olduğu dile getirdi ve takımda kendisi gibi sol ayaklı olan Ricardinho ve İbrahim Üzülmez ile aralarında yaşanacak rekabetin, Beşiktaş'a olumlyu yansıyacağını söyledi.

"Ricardinho ve İbrahim Üzülmez çok iyi futbolcular. Üçümüz arasında yaşanacak rekabet takıma olumlu yahsıyayacak. Bana kimse Beşikta'a geldiğinde forman hazır ilk 11'de oynayacaksın demediler. Ben formayı hakederek oynamak istiyorm".

14.07.2007

Kaynak : DHA
https://cadde.forum.st/

"Yanlış zamanda yanlış yerdeydim"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-