:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dünya Üçüncülerimiz yurda döndü

YazarMesaj
champion

champion

Dünya Üçüncülerimiz yurda döndü Empty
MesajKonu: Dünya Üçüncülerimiz yurda döndü   Dünya Üçüncülerimiz yurda döndü Icon_minitimeÇarş. Tem. 11, 2007 7:33 am

Fransa'nın Lyon kentinde 29 Haziran- 2 Temmuz tarihleri arasında 8'incisi düzenlenen ve 40 ülkenin katıldığı Danone Uluslar Futbol Kupası'nda 3.
olarak büyük bir başarıya imza atan Danone Türkiye Milli Takımı yurda döndü.

THY'nin tarifeli seferiyle aksam saatlerinde İstanbul'a gelen minik futbolcular Atatürk Havalimanı'nda aileleri ve Danone yetkilileri tarafından karşılandı. Bagajlarını aldıktan sonra 10'nuncu Yıl Marşı'nı söyleyerek ellerinde üçüncülük kupası ile çıkış yapan minik futbolcular yolcu yakınlarının alkışları ile moral buldu. Atatürk Havalimanı'nda düzenledikleri basın toplantısında turnuva ile ilgili olarak bilgi veren milli takım antrenörü Hami Mandıralı Türk gençlerinin kendilerine imkan sağlanması ve desteklenmesi durumunda neler yapabileceklerini en iyi şekilde gösterdiklerini belirterek, kendilerine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
Yaklaşık 12 gün süren kamp süresi boyunca çocuklarla çok iyi iletişim kuruduklarını ve motivasyonlarını üst seviyede olduğunun altını çizen Mandıralı, "7 yıl süren profesyonel futbol hatayım boyunca bir çok başarıya imza attım. O zamanlar çok duygulu anlar yaşardım, ancak bu sefer hissettiklerim çok farklıydı. Çok farklı duygular içindeyim" dedi .

Danone Kupa Koordinatörü Kenan Öner milli takım oyuncularını 114 bin genç arasından seçildiği ifade ederek takımın Danone uluslar arası kupa organizasyonu heyetinin büyük beğenisini kazandığını söyledi. Takım oyuncularının henüz yıldız olmadığının ve sadece bunun için bir adım attıklarını ifade eden Öner, bu konuda aileleri uyararak çocuklarından büyük bir beklenti içine girerek onları baskı yapmamaların istedi.

Üçüncü olarak büyük bir başarıya imza atan Türk Milli Takımı kalecisi Murat Hocaoğlu 40 ülkenin kalecisini geride bırakarak turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.
En iyi kaleci ödülünü dünyaca ünlü kaleci Jean-Mari Pfaff'tan alan Hocaoğlu, "Üç ay önce Hami Mandıralı ile birlikte bana dünya üçüncüsü olup en iyi kaleci ödülünü alacaksınız deselerdi inanamazdım. Ama bu gerçekleşti bunun için çok mutluyum. Ödülümü alırken dünyanın en mutlu çocuğu oldum" dedi.

Üçüncülük kupasını efsane futbolcu Zinedine Zidane'nin elinden alan takım kaptanı Recep Niyaz da, üçüncülük kupasının Zidane'nin elinden almış olmanın mutluluğu içinde olduğunu söyledi.

02.07.2007

Kaynak : DHA
https://cadde.forum.st/

Dünya Üçüncülerimiz yurda döndü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-