:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kezman umutlu!..

YazarMesaj
champion

champion

Kezman umutlu!.. Empty
MesajKonu: Kezman umutlu!..   Kezman umutlu!.. Icon_minitimePaz Tem. 15, 2007 7:04 am

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Mateja Kezman, Şampiyonlar Ligi'nde bu yıl var olma mücadelesi vereceklerini söyledi. Avrupa'da geçen yıl şanssızlıktan elendiklerine vurgu yapan Kezman, "Bu sezon o hataları yapmayıp, kazandığımız şampiyonluğun verdiği güven ve cesaretle daha başarılı maçlar çıkaracağız.

Şampiyonlar Ligi'nde var olmak hedefine hepimiz inanıyoruz. Tüm takım olarak amacımız da bu! Fenerbahçelilere 2007'de Avrupa'da başarı gururunu yaşatmak istiyoruz. Taraftarları memnun edecek oyunlar oynayacağız." diyerek umutlu açıklamalarda bulundu.

Transfer hakkında da konuşan Kezman, "Takıma çok iyi takviyeler yapıldı. Gelenler gerçekten çok iyi. Antrenmanlardaki hırsları ve tekniklerini maçlara yansıttıkları takdirde Fenerbahçe'ye çok şey katacaklar. Uyum içinde çalışarak çok güçlü bir takım olacağız. Oyunun her dakikasında gol arayan, her dakikasında mücadele eden ve rakibe fırsat vermeyen takım olabilmek için yoğun tempoda çalışıyoruz. Yenilerle artık daha güçlüyüz." diye konuştu.

Roberto Carlos'u da değerlendiren Kezman, "O çok büyük bir isim. Onu tartışmak bana göre anlamsız. Yaşıyla ilgili örneklere gülüp geçiyorum. Onu eleştirenler ya dünya futbolunu bilmiyor ya da bilmek işine gelmiyor. Real Madrid'in yeni sözleşme önerdiği ve gönderirken üzüldüğü bir futbolcu için zaten Avrupa'da böyle bir eleştiri yapılmaz. Yapılanlar oyuncunun yeteneğine saygısızlıktır. Carlos performansıyla en iyi cevabı verecektir." dedi.

Geldiği ilk yıl adaptasyon süreci ve şanssızlıklardan dolayı çok verimli olamadığını itiraf eden Kezman, "Bu sene çok azimliyim. Fenerbahçelilere geçen seneden bir borcum var. Bekleneni veremememe rağmen bana olan sevgi ve desteklerini hep sürdürdüler. En az 20 gol atacağım. Daha fazlası için de çalışacağım." dedi. Fenerbahçe'de mutlu olduğunu, geldiğinden beri ayrılığı aklından hiç geçirmediğini belirten Kezman, "Futbol bir vitrindir. Takımlar eksik gördükleri yerler için bir liste oluştururlar. Belirledikleri oyuncuyu almak için uğraşırlar. Bir transfer listesine girmemek futbolcuların elinde değildir. Teklifler gelebilir, önemli olan oyuncunun fikridir. Bazen değerinden fazla da verseniz, istediğiniz futbolcuya o formayı giydiremeyebilirsiniz. Ben Fenerbahçe'de başarılar yaşamak istiyorum. Ayrılmayı ise şimdiye dek hiç ama hiç düşünmedim." şeklinde konuştu.

Kezman, takım olarak iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, "Teknik Direktör Arthur Zico'yu çok seviyorum. Çok sıcakkanlı, dost canlısı bir insan. Onunla çalışmak benim için onurdur. Bize oldukça farklı bir program uyguluyor. Hem kondisyon hem taktik anlamında farklı bir çalışma içerisindeyiz. Herkes hırsla ve mevkiinde ilk tercih olmak üzere çalışıyor. Ancak bunu yaparken, takım olmanın ruhu da göz ardı edilmiyor. Takım içinde çok yerde kolay kolay bulunmayan arkadaşlık ortamı mevcut. Burası gerçekten farklı bir yer." şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak: Zaman

15.07.2007
https://cadde.forum.st/

Kezman umutlu!..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-