:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Başarıya henüz doymadım"

YazarMesaj
champion

champion

"Başarıya henüz doymadım" Empty
MesajKonu: "Başarıya henüz doymadım"   "Başarıya henüz doymadım" Icon_minitimeSalı Tem. 17, 2007 5:56 am

Yeni yıldızımız Roberto Carlos Basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe'nin süper starı Roberto Carlos kampa henüz dün katılırken, basın mensuplarının yoğun talebi üzerine bu sabahki idmanın ardından basın toplantısı düzenledi. Sözlerine; Brezilya Milli Takımı'ndaki arkadaşlarına Fenerbahçe ve İstanbul ile ilgili bilgiler verdiğini ve İstanbul'un çok güzel bir yer olduğunu belirterek başlayan Carlos, "Arkadaşlarım kulübümü sordular. Ben de Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu söyledim. İstanbul'la ilgili de bilgi almak istediler. Çünkü fazla bilgileri yoktu. Onlara İstanbul'un çok güzel bir yer olduğunu. Türkiye'de futbolun bir hayat tarzı olduğunu söyledim. Ayrıca Fenerbahçeli taraftarların imza törenindeki coşkularını anlattım ve hepsi çok şaşırdılar" dedi.

"FENERBAHÇE'Yİ VE BURADAKİ BREZİLYALI OYUNCULARI TANIYORUM"

Transfer olmadan önce Fenerbahçe'nin birkaç maçını izlediğini ve takımdaki Brezilyalı oyuncuları tanıdığını ifade eden Roberto Carlos, "Brezilyalı futbolcuların hepsini önceden tanıyordum. Takımın bir kaç maçını önceden izledim ve takip ettim. Bu yüzden takımla ilgili fikir sahibiydim" diye konuştu.

Brezilyalı futbolcu ayrıca, takım arkadaşlarının hepsinin teknik olarak çok iyi futbolcular olduğunu ve takımın teknik kapasitesinin giderek daha iyi olacağını söyledi.

Bir basın mensubunun, "Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak mısınız? Başarı sağlanamazsa bu seni nasıl etkiler?" şeklindeki sorusuna ise yıldız futbolcu şu yanıtı verdi:

"Şu an kiminle oynayacağımızı bilmiyoruz. Ben takımıma güveniyorum. Çok kaliteli bir ekibiz. Tecrübeli oyuncuların takıma daha fazla katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu kupayı 3 kez kazandım. Neler yapacağımızı biliyorum. Eleme maçlarına çok iyi hazırlanmamız gerektiğini biliyorum. Korkulacak birşey yok. Çok güzel başarılara imza atacağız."

"İÇİMDEKİ FUTBOL ATEŞİ SÖNMEDİ"

İçindeki futbol ateşinin hala sönmediğine dikkat çeken Carlos, "Real Madrid'te yakaladığımız başarıları ve kazandığımız kupaları burada da kazanacağız. İçimdeki futbol ateşi devam ediyor. Başarılı olmak için elimden geleni yapacağım. Başarıya henüz doymadım" ifadelerini kullandı.

Avrupa Şampiyonası'nda eski takımı Real Madrid ile eşleşmeleri durumunda çok güzel bir ortam olacağını söyleyen Carlos, "Tabi ki sahaya kazanmak için çıkacağız ve kazanacağız" dedi.

KAPTANLIK KONUSUNDAKİ AÇIKLAMALARI...

"Fenerbahçe'da kaptanlık düşünür müsün?" sorusuna ise başarılı futbolcu, "Fenerbahçe'de tabi ki kaptanlık yapmak çok büyük bir onur verirdi. Ama takımda Alex ve Aurelio var. Zaten saha içinde kaptanlık yapacağız" şeklinde konuştu.

"RONALDO BENİ ARADI"

Ronaldo'nun Fenerbahçe ile transfer dedikoduları çıktığı sıralarda, kendisini aradığını vurgulayan Carlos, "Ronaldo beni aradı ve burayla ilgili bilgiler aldı. Fakat o Milan'da çok mutlu. Bence oradan ayrılması çok zor olur" dedi.

Türkiye'deki yabancı sınırlamasının o kadar da önemli olmadığını ifade eden Carlos, "Bence takıma gelen yabancının kalitesi daha önemli. Bunun Brezilya'da bir çok örneği var. Futbolcular Avrupa'ya gidip tekrar geri dönüyorlar. Bence takıma gelen oyuncunun kalitesi daha önemli" diye konuştu.

GALATASARAY HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ

Basında "Galatasaray'a alerjim var" şeklinde çıkan yazıların hatırlatılması üzerine tecrübeli oyuncu, "Galatasaray'a alerjim var şeklinde birşey söylemedim, söylemem de. Açıkcası Galatasaray hakkında pek fazla bişey bilmiyorum. Böyle bir şey olmadı olmayacak da. Maçlarını izlemedim. Galatasaray ile sorduğunuz soru beni şaşırttı. Bu konularda çok ciddiyimdir. Beni kimseyle ilgili bir yorum yaparken göremeyeceksiniz. Ben işimi yaparım. Rakiple ilgili yorum yapmayacağım" dedi.

Fenerbahçe'de karşılaştığı yoğun ilginin çok normal olduğunu vurgulayan Brezilyalı futbolcu, "Buraya yeni geldim ve bu tarz ilginin olması gayet hoş. Zaten tersi olsa garip olurdu bence. Zamanla herşey yoluna girecektir" ifadelerini kullandı.

Avrupa'da attığı bir çok güzel golle futbol severleri büyüleyen yıldız futbolcu, bu tarz golleri zamanı gelince Fenerbahçe'de de atacağını belirterek" Bu tarz goller için sakin olalım. Hepsi zamanı gelince olacak" dedi.

Carlos ayrıca İspanya Ligi'nde 7 gol attığını ve Fenerbahçe'de ise tahmini olarak 10 gol atacağını söyledi.

Öte yandan tecrübeli futbolcu, saha içinde kullanılan terimlerin Türkçe karşılığını öğrenerek zorluk çekemeyeceğini de vurguladı.

Kaynak: DHA

17.07.2007
https://cadde.forum.st/

"Başarıya henüz doymadım"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-