:)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)

caDDe soqq .. )

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'12 Dev Adam'da herşey yolunda

YazarMesaj
champion

champion

'12 Dev Adam'da herşey yolunda Empty
MesajKonu: '12 Dev Adam'da herşey yolunda   '12 Dev Adam'da herşey yolunda Icon_minitimeSalı Tem. 17, 2007 6:15 am

A Milli Basketbol Takımı, İspanya'da gerçekleştirilecek Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdürdü. Antrenör Bogdan Tanjevic yönetiminde Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen antrenmanda, dünkü çalışmaya gribal enfeksiyon nedeniyle katılamayan İbrahim Kutluay, bugünkü çalışmada yer aldı.

NBA Utah Jazz takımında forma giyen Milli Basketbolcu Mehmet Okur, tekrar Türkiye'ye döndüğü için çok mutlu olduğunu belirterek, "Şu an herşey yolunda. Çalışmalarımızın ilk günü çok güzel geçti. İyi bir hazırlık dönemi geçirmemiz gerekiyor. Takım olarak güzel bir hava yakalayıp, İspanya'dan iyi bir netice ile dönmek istiyoruz. Bize düşeni yapmamız gerekiyor. Sonuçta geçen yaza bakıldığı zaman takım arkadaşlarımız çok iyi mücadele etti. Şu anda bizim o havaya girip, bizden ne istiyorlarsa onu yapabilmemiz, daha yukarılara çıkarak madalya alıp Türkiye'ye dönmemiz gerekiyor. Hidayetle benim milli takıma dönmüş olmamız beklentileri arttırdı ama üzerimizde baskı yaratmıyor. Aksine beni motive ediyor, artı yönde etkiliyor. O yüzden en iyi şekilde ben kendimi hazırlayıp yüzde yüz performans vermek istiyorum" dedi.

Hidayet Türkoğlu ise, "İlk günü iyi atlattık. Herkesin üzerinde bir hamlık olacak tabi, uzun süredir dinlenmenin verdiği ağrılar olacak, herkes bunun farkında ama gayet neşeli ve zevkli geçiyor çalışmalar. Yavaş yavaş kaynaşıyoruz. Uzun zamandır birlikte olmadığımız ve görmediğimiz arkadaşlar var. Onlarla güzel vakit geçiriyoruz, antrenmanlar keyifli geçiyor. Bu sürenin öneminin artık herkes farkında. Bizim yenmemiz gerekiyor, insanların beklentileri inanılmaz derecede arttı. Bu takıma çok büyük katkı sağlayacak diye düşünüyorum. Özellikle geçen seneki arkadaşlarımı kutlamak istiyorum. Çok büyük başarı elde ettiler.

İyi bir hava yakaladığımız takdirde ben inanıyorum ki bir final veya bir şampiyonluk seve seve kazanırız" şeklinde konuştu.

12 Dev Adam, akşam yapacağı antrenmanla Avrupa Şampiyonası hazırlıklarının İstanbul etabını tamamlayacak.

Öte yandan, A millilerin sağlık kontrolleri yarın Cenk Akyol, Kerem Gönlüm ve Ersan İlyasova'nın kontrolleriyle tamamlanacak. Ayrıca, A Milli Basketbol Takımı yarın kamp çalışmaları için İtalya'nın Bormio kentine gidecek.

17.07.2007

Kaynak : AA
https://cadde.forum.st/

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nilmar Bremen yolunda